Wiosenny wyjazd do Jabłonkowa 24-26.05.2019r.

W piątkowe popołudnie wyruszyliśmy, z o. Miłoszem na czele, po raz kolejny na weekendowy wyjazd wiosenny do Jabłonkowa. Po wspólnej modlitwie i spakowaniu wielu instrumentów, wyruszyliśmy w drogę. Zasłuchani w słowa piosenki „Dublin o świcie” podziwialiśmy pięknie zachodzące słońce, zwiastujące idealne warunki na górskie wędrówki.

Sobotę rozpoczęliśmy modlitwą i wspólnie przygotowanym śniadaniem, po czym wyruszyliśmy w pobliskie góry. Popołudniu, zgodnie z tradycją, część z nas odpoczywała na basenie, a pozostali na spacerowaniu po Wiśle. Wieczorem zorganizowaliśmy grilla u Ojców Franciszkanów. Idealne zestawienie czytającego nam fragmenty z Pisma Ojca Miłosza i błahych rozmów zagryzanych gorącą kiełbasą.

W niedzielne południe, po Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Mam, prosto z Jabłonkowa pojechaliśmy na żużel do Leszna. Dla kilku z nas był to pierwszy raz, a mimo to emocje sięgały zenitu i dzielnie kibicowaliśmy Unii Leszno. Po zwycięstwie naszej ulubionej drużyny, w późnych godzinach wieczornych dotarliśmy do Katowic.

To był wspaniały czas.