Warsztaty Scholi i koncert 31.03.-02.04.2017r.

W dniach 31. marca – 2. kwietnia nasza Scholi wyjechała do Koszarawy Bystrej, gdzie w klasztorze Ojców Franciszkanów uczestniczyła w warsztatach wokalnych, poprowadzonych przez Łukasza Szmigiel.

W piątek wieczorem spotkaliśmy się pod Fodą, aby wyruszyć na warsztaty. Pomimo późnej godziny dzień dla nas się nie skończył. Zajęliśmy się porządkowaniem teczek i wymianą ich na segregatory. Paweł Płoskoń, nasz dyrygent przygotował dla wszystkich nie lada niespodziankę – schola otrzymała piękne podkładki pod nuty z wytłoczoną nawą i logiem Fody.

Sobotni dzień rozpoczął się o godzinie 7:30 jutrznią ( a Ojciec Przemysław nie wierzył w to ze uda nam się tak wcześnie zacząć). Po śniadaniu nadszedł czas pracy. Na początek czekała nas rozśpiewka w innych niż na co dzień warunkach, bo odbywała się na świeżym powietrzu. Po niej przeszliśmy do kościoła by zacząć ciężką pracę. Do godziny 18 dzień mijał nam na zajęciach wokalnych przeplatanych przerwami na chwilę wytchnienia i odpoczynku. Wieczorem Łukasz poprowadził dla nas zabawy wokalno-ruchowe. Oczywiście znaleźliśmy również czas na wspólną modlitwę. Zachęceni bezchmurnym niebem, późną godziną udaliśmy się na wyprawę do Sopotni Wielkiej, aby zobaczyć wodospad oraz spędzić odrobinę czasu na patrzeniu w gwiazdy – niebo w górach jest piękne. Po powrocie do klasztoru czekała nas niespodzianka. Okazało się, że drzwi do ośrodka są zamknięte. Na szczęście nie wszyscy z nas pojechali, dzięki czemu udało nam się wejść oknem.

Niedziela również rozpoczęła się dla nas bardzo wcześnie poranną modlitwą. Później dzień mijał nam na przygotowaniu materiału do wieczornego koncertu. Po godzinie 17 wyruszyliśmy w drogę powrotną tak, aby zdążyć na Dwudziestkę.

Całość warsztatów zwieńczył koncert, który odbył się po Mszy Świętej. W repertuarze znalazły się:

1. „Duszo Chrystusowa” autorstwa Stefana Stuligrosza w opracowaniu Cezarego Paciorka
2. „Najdroższy Jezu” chorał z Pasji według św. Jana autorstwa Jana Sebastiana Bacha
3. „Krzyżu Święty” pieśń tradycyjna w opracowaniu księdza Józefa Skurzyńskiego
4. „Stabat Mater” autorstwa węgierskiego kompozytora Zoltana Kodaly

Czas warsztatów, pomimo że był bardzo pracowity i intensywny, był również bardzo owocny.

Dziękujemy Pawłowi za zorganizowanie warsztatów oraz Łukaszowi za poświęcony nam czas i cierpliwość.

[envira-gallery id=”6723″]