Rekolekcje na dobry początek 09-12.10.2016r.

W dniach 9-12. października miały miejsce Rekolekcje na dobry początek, prowadzone przez duszpasterzów Fody: o. Miłosza i o. Przemysława. Głównym tematem rekolekcji było Boże miłosierdzie.

Pierwszego dnia o. Przemysław pokazał działanie miłosierdzia na przykładzie Naamana z niedzielnego pierwszego czytania oraz dziesięciu trędowatych z ewangelii.

Następnego dnia o. Miłosz wyjaśniał co to jest miłosierdzie, kto i komu je okazuje. Bez odpowiedzi na te pytania trudno pojąć istotę miłosierdzia. Po konferencji była adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Na zakończenie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Trzeciego dnia o. Przemysław przybliżył historię św. Faustyny Kowalskiej oraz obrazu, który nakazał jej namalować Jezus Chrystus. Przedstawił mniej znaną, pierwotną wersję obrazu, a także tą rozpowszechnioną. O. Przemysław przedstawił również obietnice Chrystusa związane z odmawianiem Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Ostatniego dnia, podczas Mszy Świętej kończącej Rekolekcje na dobry początek, o. Miłosz wspomniał o Orędowniczce Bożego Miłosierdzia, czyli o Maryi. Jednak wątkiem przewodnim konferencji była przypowieść o Miłosiernym Ojcu i jego postawie wobec obu synów.

Już teraz serdecznie zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. dr Jacek Plech, Proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Katowicach-Podlesiu. Odbędą się one w dniach 4-7. grudnia.

[envira-gallery id=”5815″]