Rekolekcje na dobry początek 08-11.10.2017r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Za nami kolejne wspaniałe doświadczenie. Od 8 do 11 listopada braliśmy udział w rekolekcjach, które tym razem zostały nazwane „Rekolekcjami na dobry początek”. Bo czy można wyobrazić sobie lepszy początek, niż ten, w którym towarzyszy nam Najwyższy w swoim słowie? Słowo to niósł nam Ojciec Włodzimierz Łapacki O.Cis..

Główne myśli, które przekazał Ojciec Włodzimierz, odnoszą się do Ojców i Matek pustyni, którzy ciszą, prostotą, doświadczeniem zbliżają do Boga, wskazując drogę – od tak dawna niezmienną, a nadal tak aktualną. Drogę, na której zdarza nam się upaść, ale mamy powstawać i kierować się w stronę światła. Starał się on zasiać w sercu każdego obecnego chęć do odnalezienia siebie, a w konsekwencji poszukiwania Boga, a temu powinna towarzyszyć modlitwa i wyciszenie. Warto nazwać to, co siedzi głęboko w nas samych, bo to prowadzi do zrozumienia i w konsekwencji zmiany tego, co należy zmienić, by lepiej służyć Bogu i innym ludziom.

To, że rekolekcje przynoszą swoje owoce, było widać trzeciego dnia, kiedy wiele młodych osób przystąpiło do sakramentu spowiedzi. Następnego dnia podczas mszy, ostatniego dnia rekolekcji, przyjęli oni Pana Jezusa do swoich serc.

Rekolekcje na dobry początek zakończone, a były odkryciem przed nami ścieżki przez pustynię ku Panu. Ojciec Włodzimierz Łapacki O.Cist. wrócił do swojego klasztoru, ale pozostawił nam świadectwo, mądrość oraz wspomnienia, za które jeszcze raz dziękujemy.

Kochani,  szukajmy Boga w ciszy, modlitwie i drugim człowieku.

Pokój i Dobro.
[envira-gallery id=”7075″]