Obchody 50-lecia FODY 14.05.2016r.

14 maja odbyły się obchody 50-lecia FODY. Obchody miały cztery główne części. Rozpoczęły się o godz. 9:30 sesją naukową o roli duszpasterstw akademickich w Kościele. Swoje prelekcje na początku wygłosili: ks. dr Marek Spyra o idei duszpasterstw oraz p. dr Danuta Wróbel o działalności FODY. Po krótkiej przerwie o duszpasterzach FODY opowiedział obecny duszpasterz o. Miłosz, a na końcu o wymaganiach jakie stawia współczesność duszpasterstwom opowiedział ks. dr hab. Grzegorz Polok.

O godz. 14 miała miejsce najważniejsza część obchodów, czyli Msza Święta sprawowana przez ks. abp. Wiktora Skworca. Liturgię Słowa i Modlitwę Wiernych poprowadzili studenci i absolwenci FODY, a za śpiew odpowiedzialna była schola.

Po Mszy Św. i przerwie na posiłek w Auli św. Franciszka zgromadzeni duszpasterze, absolwenci i studenci wspominali swój pobyt we FODZIE, o jej początkach, teraźniejszości. Wspominany był również o. dr Gaudenty Kustusz, jeden z pierwszych i najdłużej piastujących tą funkcję duszpasterz. O początkach FODY opowiedział jej pierwszy duszpasterz o. dr Joachim Mazurek. Po jego wystąpieniu wyświetlono film o. bp. Zbigniewa Kusego, który nie mógł dotrzeć na obchody. Następnie o swoim pobycie na Fodzie opowiedzieli: o. Kazimierz Falkus, o. Mateusz Smolarczyk i o. Piotr Mędrak, o. dr Roland Jabłoński przysłał film. Po krótkiej przerwie wspominany przez absolwentów był o. dr Gaudenty Kustusz. Na samym końcu swoimi doświadczeniami z FODĄ podzielili się obecni studenci.

Obchody zakończył o godz. 20 koncert Karoliny Śleziak, który kończył się podwójnym bisem.

Cały dzień obchodów był czasem spotkań po latach, rozmów i dobrej zabawy. Najważniejszy w tym wszystkim był jednak Jezus Chrystus, który jednoczył i jednoczy studentów we FODZIE i w Nim pokładajmy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się za 5, 10, 25 albo i za kolejne 50 lat.

W niedzielę były swego rodzaju „poprawiny”. O godz. 15 odbyła Msza Święta koncelebrowana przez duszpasterzy, a po niej ciąg dalszy spotkań i zabaw na FODZIE.

Pokój i dobro.

[envira-gallery id=”5487″]