Jabłonków 21-23.10.2016r.

W piątek 21. października ruszyliśmy na kolejny jesienny wyjazd do Jabłonkowa do Sióstr Elżbietanek. Mając na względzie obowiązki studentów ruszyliśmy po 20 spod FODY. Pojechało nas 20 osób, w tym kilkoro jadących pierwszy raz na wyjazd, bądź w ogóle pierwszy raz przybyłych w tym roku na FODĘ. Po krótkim postoju w Żorach (odbiór legendarnej pasty z makreli autorstwa mamy o. Miłosza oraz innych dobroci) po 22 byliśmy na miejscu. Po rozpakowaniu się i kolacji był czas na rekreację. Jedni grali w Tabu, inni w karty, a niektórzy poszli spać.

Sobotę zaczęliśmy Mszą Świętą o godz. 9:30. Po śniadaniu wyruszyliśmy na Kozubową. Towarzyszyło nam piękne słońce, dzięki czemu widoki były malownicze. Na szczycie każdy wypił co ciepłego, porobiliśmy trochę zdjęć i ruszyliśmy w drogę powrotną. Po obiedzie część osób oddało się leżakowaniu. Niektórym było ono niezwykle potrzebne. O godz. 20 mieliśmy adorację Najświętszego Sakramentu, na której modlitwą i śpiewem wychwalaliśmy naszego Pana Jezusa Chrystusa. Po adoracji był czas wolny. Była gra w Monopoly, Tabu, a parę osób podjęła próbę obejrzenia filmu. Niestety była nieudana, ponieważ każdy z oglądających zasnął.

Niedzielę również rozpoczęliśmy od Mszy Świętej. Na śniadanie Paweł, Rafał i Wojtek przygotowali jajecznice z 90 jajek. Każdy według własnych przepisów. Następnie udaliśmy się na kalwarię na Sałajce, aby przejść Drogę Krzyżową. Po niej czworo z nas udała się już do Katowic, a dla reszty kolejnym punktem dnia była wyprawa na Muřinkový vrch, który jest już po słowackiej stronie granicy. Podejście nie należało do najłatwiejszych, ale pomimo to daliśmy radę. Za wysiłek czekała nas nagroda w postaci przepięknych widoków. Na zakończenie tego dnia oraz wyjazdu udaliśmy się do hotelu Gołębiewski, by dać się ponieść szalonej zabawie na basenie oraz zrelaksować w saunie i jakuzzi. W Katowicach zameldowaliśmy się po godzinie 23.

Za nami kolejny udany i fajnie spędzony czas w Jabłonkowie. Dziękujemy Siostrom Elżbietankom za gościnę. Prawdopodobnie w styczniu znowu odwiedzimy Jabłonków.

[envira-gallery id=”5867″]